Certina

Historie značky Certina

Značka Certina patří do silné skupiny Swatch Group, v níž jsou i např. Omega a Longines. Vývoj hodinek Certina se datuje již od roku 1888. Hodinky Certina jsou používány pro svou vysokou odolnost proti poškození, zejména při velkých výkyvech teplot, také na vysokohorských expedicích a při extrémních sportech.

Certina používá ve všech bateriových modelech švýcarské strojky ETA, v mechanických modelech naleznete strojky ETA Valjoux nebo Valgranges. Hodinky Certina mají unikátní tzv. DS koncept, který zaručuje vysokou odolnost proti poškození. DS je zkratka double security, což znamená dvojí ochrana. Všechny hodinky Certina mají 2 těsnění u korunky, zesílené pouzdro, zesílené sklo a jsou vodotěsné minimálně do 10 BAR (100 m).

Švýcarská kvalita a preciznost

Všechny hodinky značky Certina jsou opatřeny značkou kvality a původu "Swiss Made", která dokazuje, že jsou skutečnými produkty švýcarského hodinářství. Společnost sídlí ve Švýcarsku již od roku 1888 a cítí se nerozlučně spjata s jeho historickými a geografickými kořeny. Značka "Swiss Made" neodkazuje pouze k materiálnímu, ale také k hodnotovému původu. Požadavky, které s sebou toto označení pro hodinky a strojek nese, jsou přísné a jasně definované. To znamená, že zákazník, který si kupuje hodinky se značkou "Swiss Made", si může být jist, že kupuje hodinky skutečné švýcarské kvality.

Symbol želvy

Želví krunýř je symbolem robustnosti a odolnosti – to jsou vlastnosti, kterými se bez výjimky vyznačují všechny hodinky Certina. Není proto divu, že si značka již v šedesátých letech zvolila za svůj symbol želvu. I dnes lze její charakteristickou siluetu najít na téměř všech výrobcích Certina i ve firemním logu. Připomíná mimořádnou odolnost, kterou se vyznačují všechny hodinky Certina. Zároveň je želví krunýř symbolem spojení značky Certina s vodním živlem. Společnost se v minulosti podílela na několika důležitých mezinárodních podvodních projektech a v současnosti podporuje organizaci na ochranu mořských želv Sea Turtle Conservancy a její projekt Tour de Turtles. Tato organizace se sídlem na Floridě usiluje o zajištění ochrany mořských želv a jejich přirozeného prostředí.

Prostě se spolehněte

Spolehlivé, přesné, inovativní: Značka Certina se již 130 let věnuje švýcarskému hodinářskému umění. Na prvním místě jsou pro nás vysoce kvalitní řemeslné zpracování, moderní technologie a ryzí sportovní duch. A nemyslíme tím jen špičkové sportovní výkony. Máme na mysli spolehlivost, udržitelnost a otevřenost novým věcem. Abychom zajistili, že všechny hodinky značky Certina tyto požadavky splňují, musí se držet přísných měřítek kvality. Ta se odráží v nekompromisním konceptu "Double Security" (DS), označení původu "Vyrobeno ve Švýcarsku" a značce kvality, která charakterizuje všechny hodinky v naší kolekci.