Frederique Constant

Historie značky Fredrique Constant

Firma Frédérique Constant byla založena roku 1904 Constantem Stasem v Ženevě, která je již od 18.století hlavním centrem hodinářského umění. Design hodinek Frédérique Constant je vytvářen buď samotnou firmou, nebo externími designéry, kteří vytvářejí pouze speciální řady hodinek. V roce 2004 vstoupil Frédérique Constant do elitního kruhu výrobců švýcarských hodinek, kteří vyrábějí vlastní hodinové strojky. I v letošní kolekci najdeme pokračování této tradice. Manufaktura Frédérique Constant je rozdělena do čtyř podlaží o celkové rozloze 3200 metrů čtverečných. Jedná se o atraktivní pracovní prostředí v oblasti výroby součástek hodinových strojků, sestavování kalibrů, sestavování hodinek a extenzivní kontroly kvality. Ve velkém ateliéru v podzemí, kde probíhá veškerá výroba součástek, stojí také digitálně ovládané stroje nejmodernější generace. V prvním patře nové budovy značky Frédérique Constant se nachází prostory pro sestavování kalibrů a hodinek a také nejmodernější kontrola kvality. Budova se také stala mezinárodním sídlem značky.

Vývoj

Toto oddělení je pro výrobu hodinek Frédérique Constant velmi důležité. Návrh nových hodinek často začíná u diskuse mezi zaměstnanci z různých oddělení, například prodeje, marketingu, komunikace, výroby... Tyto diskuse bývají často velmi živé, protože všichni zaměstnanci prožívají uvedení nových hodinek s velkou vášní a vážností. Jakmile se všichni shodnou na podobě nových hodinek Frédérique Constant, převede designér nápad na rýsovací prkno a před spuštěním prototypové fáze připraví konkrétní specifikaci.Značka Frédérique Constant využívá při návrhu a vývoji nových hodinek nejmodernější počítačový software. Designér poté model sestaví díl po dílu, vrstvu po vrstvě a nakonec vypracuje výrobní proces hodinek jako takových. Nehovoříme zde pouze o nejsložitějších strojcích typu našeho Tourbillon Manufacture, ale také o všech součástkách nutných k produkci manufakturních hodinových strojků. Mezi příklady patří například průměr otvoru v desce, hmotnost rotoru nebo povrchová úprava můstku. Všechno děláme proto, aby byly nové modely Frédérique Constant unikátní a výjimečné a přinášely vám radost!

První "SWISS MADE" Smart hodinky

Švýcarský výrobce hodinek Frederique Constant z Ženevy, známý svými klasickými a vytříbenými hodinkami výjimečné hodnoty, s potěšením představuje nový model horologických chytrých hodinek s platformou MotionX® jako exkluzivní ukázku novinek na rok 2016. Vzhledem k představení 5 nových vlastních strojků a uvedení horologických chytrých hodinek s platformou MotionX® byl rok 2015 pro společnost Frederique Constant velmi důležitým. Společnost Frederique Constant dodala více než 16 000 horologických chytrých hodinek, tedy více než kterýkoli jiný švýcarský výrobce hodinek. Značka tak již získala důkladné poznatky o uživatelských profilech a také o tom, jaké funkce jsou oblíbené, což je základ budoucího vývoje. V roce 2016 bude společnost Frederique Constant postupně představovat nové zajímavé funkce pro aktuální modul horologických chytrých hodinek.

Design a koncepce

Značka Frédérique Constant využívá při návrhu a vývoji nových hodinek nejmodernější počítačový software. Designér poté model sestaví díl po dílu, vrstvu po vrstvě a nakonec vypracuje výrobní proces hodinek jako takových. Nehovoříme zde pouze o nejsložitějších strojcích typu našeho Tourbillon Manufacture, ale také o všech součástkách nutných k produkci manufakturních hodinových strojků. Mezi příklady patří například průměr otvoru v desce, hmotnost rotoru nebo povrchová úprava můstku. Všechno děláme proto, aby byly nové modely Frédérique Constant unikátní a výjimečné a přinášely vám radost!

CNC stroje

Když hodinky značky Frédérique Constant vstoupí do oddělení „Prototypů“, vstupují do delikátní a rozhodující fáze, která je před spuštěním produkce nového modelu naprosto nezbytná. Naši mikromechanici důkladně prostudují procesní plány vytvořené naším designérem a na nesmírně sofistikovaném CNC stroji zkonstruují všechny součástky nového kalibru.

Prototyp

Naši inženýři musí pracovat tiše, analyticky a přesně. Než se jim podaří vyrobit dokonalou součástku, musí někdy nastavení mnohokrát upravovat.

Dekorace

Všechny viditelné součásti všech hodinek jsou krásně zdobené. Vždy, když se nositel hodinek Frédérique Constant podívá na svůj chronometr, cítí radost. Velká část dekorací se vyrábí ručně, a to například včetně detailních rytin, aplikace vzorů Côtes de Genève, perlage nebo rhodiage.