Výměna baterií, řemínků, kovových tahů, test vodotěsnosti, zkrácení kovových tahů na počkání, záruční i pozáruční servis.....
Neohodnoceno

Casio PRG601PE-5ER

Pro Trek Pendleton Collaboration

 

Na dotaz
Kód: PRG601PE-5ER
Značka: Casio
9 990 Kč
Kategorie: Pánské hodinky
Záruka: 2 roky
Barva číselníku: Černá
Barva řemínku/tahu: Vícebarevná
Číselník: Kombinovaný
Funkce: Čas, Datum, Chronograf/Stopky, Alarm, Světové časy, Osvětlení, Výškoměr, Barometr, Kompas, Teploměr
Materiál pouzdra: Ocel/povrchová úprava, Pryskyřice
Materiál řemínku/tahu: Textil
Pohon: Solární
Sklo: Minerální
Strojek: Japonský
Tvar pouzdra: Kulaté
Typ: Řemínkové / Náramkové
Určení: Pánské
Velikost pouzdra: 52mm
Vodotěsnost: 100m (10 ATM)
Zapínání řemínku/tahu: Spona - trnová
Modelové číslo: PRG601PE-5ER
Povrchová úprava: (IP) iontové pokovení

Casio ProTrek PRG-601PE-5ER vznikly ve spolupráci se značkou Pendleton, americkým výrobcem špičkového vlněného oblečení, přikrývek a doplňků. Pendleton je rodinná společnost založená v roce 1863 se sídlem v Portlandu v Oregonu. Již více než 100 let tká vlnu světové třídy ve dvou závodech v severozápadním Pacifiku. Spolu s jemnými vlněnými přikrývkami, oděvy a doplňky nabízí také řadu luxusních látek.

Hodinky jsou dodávané na originálním látkovém řemínku inspirovaném vzorem PENDLETON X4. Jsou celkově laděné do teplých, příjemně působících barev. Tento speciální model vyrobený z materiálů, u kterých se očekává snížení dopadu na životní prostředí, vychází z přírody a zdůrazňuje závazek obou značek k životnímu prostředí.
Ručka subciferníku na 10. hodině je vytvořena ve tvaru hory a odráží vzor použitý na řemínku. Logo PENDLETON také zdobí řemínek a dýnko.

Casio PRG-601PE-5E jsou modelem z řady Pro Trek, pro niž je typické použití funkcí spojených s pobytem v přírodě. Patří mezi ně například teploměr měřící ve škále -10 - 60°C, výškoměr do 10 000 m, kompas, barometr. Přehlednost při zhoršených světelných podmínkách zajišťuje automatické LED osvětlení. Předností hodinek je solární napájení, při němž je akumulátor hodinek dobíjen pomocí světla, inteligentní korunka, kterou lze po stisku a následném otáčení volit mezi funkcemi a její zámek, jenž zaručí, že nedojde k nechtěnému přechodu do jíného modu hodinek náhodným stisknutím.

Kombinovaný ciferník (analogový a digitální) hodinek je chráněn minerálním sklíčkem, mimo aktuálního času zobrazuje datum, den v týdnu, stopky, budík další  funkce. Zajímavostí je použití dvojitého osvětlení, kdy se po stisku tlačítka osvětlí jak analogová, tak digitální část ciferníku. Pouzdro hodinek je kombinací syntetické pryskyřice a oceli, doplněné textilním řemínkem a vodotěsnost tohoto modelu je 10ATM.

 


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Původní název japonské společnosti, která byla založena v roce 1946, zněl : Kashio Seisakujo. V poválečném Japonsku se zabývala výrobou částí do mikroskopů, ale vynalézavost jednoho z bratří Kashio (Casio) je přivedla k řešení naléhavého problému poválečné doby - nedostatku cigaret. Speciální náustek byl doslova hitem, prostředkem, jak vydělat peníze a investovat do vývoje a výroby pokladen a kalkulaček. Tak před šedesátkou let vznikla první elektronická kompaktní kalkulačka 14-A a před více než čtyřicítkou let první digitální chronometr Casiotron. Následně poté po hodinkách s digitálními LCD displeji přišly před více než 35 lety i první quartzové analogové modely (AQ-500). Doslova časem zrodu ikony se stal duben 1983 a uvedení DW-5000C, začátek řady G-Shock, která změnila svět hodinek. Poprvé byly určeny pro skutečný život se všemi protivenstvími, kterým odolají. Casio se ale stejně jako cestou robustnosti dokázalo vydat i ,,opačnou" a v roce 1985 uvedlo super tenké (3,9mm a vážící jen 12g) FS-10 ,,Pela". Casio dokázalo vyvinout a vyrobit vůbec první a unikátní kusy : s kalkulačkou, překladačem, barometrem, měřící tepovou frekvenci, pohyb a spalování kalorií, s digitálním fotoaparátem, zobrazující signál TV, z počítače, s platebním čipem... Jen těžko budete hledat ,,kombinaci" hodinek s jinou technologií, kterou by Casio nenabídlo. Ostatně jedná se o celosvětového giganta s více než 12 000 zaměstnanci. Potvrzením budiž fakt, že v roce 2017 byl uveden G-Shock MR-GG1000B-1A4 ,,Akazonae". Stomiliontý vyrobený G-Shock. Kombinující nejmodernější technologie a krásu a umění tradičních japonských řemesel, jako je pasířská technika Arashi Tsuchime, kterou mistři vytvořili lunetu a články tahu novinky G-Shock MRG-G2000HA ,,Tetsu Tsuba", kterých bude vyrobeno pro celý svět jen 350 kusů.