Tissot

Historie značky Tissot

Tissot založili v roce 1853 Charles - Felicien Tissot a jeho syn Charles - Emile Tissot. Svůj švýcarský hodinářský sen společně započali ve švýcarském městečku Le Locle, ve kterém nalezneme sídlo společnosti Tissot dodnes. Ve stejném roce, ve kterém značka Tissot vstoupila do světa hodinařiny (1853), začal rodinný klan Tissotů dodávat na trh první masově vyráběné kapesní hodinky, s nimiž značka slavila velké úspěchy především v Rusku, odkud se posléze věhlas hodinek Tissot rozšířil po celém světě. Bombastický vstup na trh s hodinkami dovršil Tissot v roce 1896 ziskem zlaté medaile v Ženevě na švýcarském Expu a následně svou pozici potvrdil roku 1900, kdy Tissot oslavoval vítězství v Pařížské Grand Prix hodinářského průmyslu.

Tissot Princ Banana Watches.

S přelomem století Tissot nezůstal v pozadí aktuálního dění a v roku 1917 vyrobily jeho dílny první módní náramkové hodinky prodávané pod označením Tissot Princ Banana Watches. Hodinky slavili u svých zákazníků obrovský úspěch díky zakřivenému pouzdru, které bylo velmi neobvyklé. Následoval model Tissot Porto ve stylu Art Deco, Tissot opět bodoval. Rozvoj nových technologií (elektrická a elektromagnetická zařízení, telefon, apod.) zasáhl hodinářské řemeslo nečekanou komplikací. Hodinky kvůli magnetickému poli, které bylo v okolí některých přístrojů, byly nepřesné. Nebyl by to Tissot, kdyby nedokázal i na nepředvídatelný technický problém hbitě zareagovat. V roce 1929 vyvinul novou technologii antimagnetique, která měla za úkol tyto negativní vlivy eliminovat. Důkaz, že nový technologický prvek je funkční, představil Tissot v roce 1930 a to rovnou představením hodinek s označením Tissot Antimagnetique. Elektromagnetické vlivy byly úspěšně eliminovány. Tissot šokoval celý hodinářský svět.

Tissot ve sportu

Stejně jako dlouhá řada švýcarských hodinářských firem i Tissot propůjčil výjimečné vlastnosti a přesnost svých výrobků sportovcům a to již v roce 1938 (Švýcarsko), kdy Tissot musel odpovědět na otázku, který ze sjezdařů je nejrychlejší. Tissot si postupně vybudoval pevnou pozici ve světě sportu a jako strážce času se objevuje na celé řadě prestižních sportovních událostí - NASCAR, MotoGP, AFL, MS v cyklistice, MS v ledním hokeji, MS v šermu. Značka Tissot je však spjata také z vozy F1 a to od roku 1978, kdy započala spolupráce s tehdy špičkovým týmem F1 Lotus racing, která vyvrcholila uvedením hodinek s modelovým označením Tissot F1, jenž se zároveň staly oficiálními hodinkami týmu Lotus. Jsou to … opravdu pěkné digitálky. :) Nezbývá než doufat, že s letošním opětovným vstupem týmu Lotus do F1, se dočkáme nějakého stejně vyvedeného Tissot kousku.

Tissot T-Touch

Tissot T-Touch jsou hodinky, díky nimž se značka Tissot dostala opět do popředí švýcarského hodinářství. A čím, že jsou hodinky T-Touch tak výjimečné? Rozhodně ne svým rokem uvedení na trh (1999), ale za prozkoumání jistě stojí jejich unikátní systém ovládání a také některé poměrně netradiční funkce. Jednotlivé funkce hodinek jsou ovládány dotykem na určeném místě safírového sklíčka. Žádná tlačítka, opravdu, pouhý dotyk na sklíčko stačí k tomu, aby se na hodinkách objevila požadovaná informace - barometr, kompas, alarm, teploměr, chronograf, výškoměr. Hodinky Tissot T-Touch patří k nejoblíbenějším výrobkům této švýcarské společnosti vůbec a tak se nelze divit, že se dočkaly řady inovací, ať už technologického nebo výlučně designového charakteru. S oblibou hodinek T-Touch roste také skupina jejich uživatelů, čemuž odpovídá stále se rozšiřující nabídka hodinek řady "T", která se snaží reagovat na požadavky zákazníků / T-Sea, T-Expert, T-Trekking, T-Nascar, T-Navigator / myslím, že jednotlivé T-modely není třeba komentovat, názvy jsou více než výstižné. K popularizaci T-Touchů jistě napomohly i filmové role hodinek, které se objevily v takových trhácích jako Lara Croft Tomb Raider nebo Pán a paní Smithovi.